Yeni Binyıl Sürücü Kursu

27 yıldır profesyonel kadromuzla beraber binlerce kişinin motosiklet öğrenmesini sağladık

Uzman kadromuz ve Ankara’daki en yüksek A sınıfı ehliyetler için başarı oranı ile sizi de aramıza bekliyoruz

İki Tekerlek Üzerinde Özgürlük

a sınıfı ehliyetler

Türkiye’ de garajlarda dört milyondan fazla motosiklet park ediyor. A Sınıfı Ehliyetler her geçen gün yaygınlaşıyor. 2017’de yaklaşık 10 milyon motosiklet ehliyeti vardı. Sizde bunun bir parçası olmak ister misiniz? O zaman hemen şimdi ilk olarak motosiklet ehliyetinizi alın. Hatta burada, farklı motosiklet ehliyeti kategorilerine genel bir bakış bulacaksınız. Bununla birlikte ayrıntılı bilgi için istediğiniz türdeki motosiklet ehliyetine tıklayın.

A1 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

A2 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

A Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

Sürücü Kursumuzla İletişime Geçmek İçin Tıklayın

Bir motosiklet ehliyeti ister misiniz? Ama nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? A Sınıfı Ehliyetler sayfamızı Dikkatle okuyun

Doğru yere geldiniz. Böylelikle iki tekerleğe binmenizi sağlayacak tüm temel bilgileri ele alacağız. Her sürücü bir yerden başlar. Neyse ki, motosiklet kullanma konusunda tamamen yeni olsanız bile, bir motosiklet ruhsatı veya ehliyeti alıp sürmeye başlamak zor değildir. Aynı zamanda başarılı olmak için ihtiyacınız olan temel hazırlık, birkaç önemli koruyucu donanım, öğrenme isteği ve biraz sağduyudur.

Motosiklet sürmek hakkında gerçekten hiçbir şey bilmiyorsam?


Öncelikle endişelenmeyin, çünkü sürücü kursumuz en iyi şekilde size istediğiniz motosiklet ehliyetini sunacaktır. Bu yüzden programlar en baştan başlayarak siz ilerledikçe yeni beceriler ve bilgiler edinmenizi sağlar. Sonuçta bisiklete binebiliyorsanız, muhtemelen başlamaya hazırsınız.

Motosiklete binmeyi zaten biliyorsam? Kursları atlayıp sadece testimi yapabilir miyim?


Motosiklete binmeyi bilmeniz tabiki de güzel bir avantajdır. Ancak gene de derslere katılmalı ve derslerden geçmelisiniz.
Ehliyet gerektirmeyen motosikletlerin tipleri:

  • Elektrikli motosikletler
  • 50 cc altında olan araçlar
  • En fazla 45 km hız yapabilen araçlar
  • 250 watt altında olan araçlar
  • Motor takılmış olan bisikletler
  • Mopetler
  • Bisikletler
  • Mobiletler
A sınıfı ehliyetimi aldıktan sonra ne yapmalıyım?


Henüz sahip değilseniz motosiklet alışverişine başlayabilirsiniz. Bir motosikletin nasıl seçileceğinden, hangi vitese ihtiyaç duyacağınıza, temel bakım ve mekanik bilgilere kadar her şeyi araştırmanızı ve size en uygun motosikleti seçmenizi öneririz. Kısacası sürüş deneyiminiz artık kendi sorumluluğunuzdadır ve bu iyi bir şeydir. Öğrenmeye ve pratik yapmaya ve sürmeye devam edin. Son olarak güvenlik kurallarına uymayı unutmayın. İyi sürüşler.