A1 Motor Ehliyeti

A1 Motor Ehliyeti

İlk olarak 16 yaşında A1 Motor Ehliyetine sahip olabilirsiniz. Bu, motosikletleri “küçük”, yani 125 cc’ye kadar kübik kapasiteye sahip motosikletleri sürmenize olanak tanır. Özellikle sürücü kursumuz son model motorlar ve profesyonel hocalar ile size en iyi eğitim imkanını sunar.

Yeni Binyıl Sürücü Kursu Motor Ehliyeti

A1 kategorisi ehliyeti alarak motosiklet dünyasına giriş yapabilirsiniz

A1 motor ehliyetine sürmeye en doğru adımı atmak için hemen bizimle iletişime geçin.

genel bilgiler


motor ehliyeti için belgeler belgeler:
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Başka sürücü belgeniz varsa fotokopiniz
  • Ehliyet almanıza engel olmadığını gösteren adli sicil kaydıSağlık raporu
  • Diploma ya da öğrenim belgesi fotokopisi ve aslı


Zaman Sınırı: A1 sınıfı motosiklet ehliyetleri 10 yılda bir yenilenmek zorundadır.
Önkoşullar: A1 ehliyeti için teorik ve pratik sınavı başarıyla tamamlamış olmanız gerekmektedir.
A1 ehliyetinizle sürmenize izin verilir: Maks. 125 ccm , maks. 11 kW ve güç/ağırlık oranı maks. 0.1 kW/kg. Kübik kapasitesi 50 ccm’den (içten yanmalı motorlar için) veya tasarım hızı 45 km/s’den fazla olan üç çekişli motorlu araçları da (örneğin üç tekerlekli bisikletler) kullanılır. Ancak, güç maks. 15kW.


A1 Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


A1 Motor Ehliyeti teorik eğitiminizde, motosiklet ve trafik düzenlemelerinin temelleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Teorik eğitim, trafik ve sürücü eğitimleri için oldukça önemlidir. Bu yüzden sınavı geçebilmeniz için bu bilgelere ihtiyacınız vardır.
Sınav toplam 1 saat sürer. En az 70 puan almak zorundasınızdır. Test usulü yapılan bu sınavda 27 trafik, 10 motor, 13 ilkyardım olmak üzere 50 soru vardır.
Özel olarak teorik sınavları geçtikten sonra da direksiyon dersleri olur. Sonuçta sürücü belgesi almak için zorunludurlar.
Direksiyon derslerinizin tamamını alıp artık hazır olduğunuzda direksiyon sınavına girecek ve bunula birlikte geçtiğiniz taktirde A1 sınıfı direksiyon belgenizi alacaksınız. Bundan dolayı en iyi motosiklet eğitimleri için sürücü kursumuza başvurun. Kısacası A1 Motor Ehliyeti için bizimle iletişime geçin veya ehliyet kursumuza uğrayın.

Ayrıntılı bilgi için istediğiniz türdeki motosiklet ehliyetine tıklayın.

A1 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

A2 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

A Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında