A2 motor ehliyeti

A2 motor ehliyeti

A2 motor ehliyeti kategorisi ehliyet, A1 kategorisi ehliyetine dayalıdır. Adım adım yapılan yapım ile gençlere motosiklet ehliyetini erken yaşta aldırmaya ve sürüş rutinine göre aracın performansını yavaş yavaş artırmaya fırsat verilmek isteniyor. Bu, A1 ehliyetinden iki yıl sonra A2 (35 kW) ile daha güçlü bir makineye geçiş yapmanızı sağlıyor. Motor gücü 35 kW ı geçmez.

Ehliyet kategorisi A2 hakkında genel bilgilerAsgari yaş sınırı 18’ dir.
  • A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti Gerekli Belgeler:
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Sabıka kaydı beyannamesi veya belgesi
  • Sağlık kurumlarından A2 sınıfı ehliyet alabilir raporu
  • Ayrıca ilkokul mezuniyet belgesi veya öğrenim belgesi
Yeni Binyıl Sürücü Kursu

a2 motor Ehliyeti için en doğru adımı atın

Profesyonel hocalarımız ile beraber A2 ehliyetinizi kolaylıkla alın.

A2 sınıfı motosiklet ehliyetinin 10 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.
İki yıl boyumca A1 lisansına sahip olmalısınız. Halihazırda A1 ehliyetiniz varsa, uygulamalı bir sınava girmeniz yeterlidir.
Doğrudan A2 kategorisine girerken durum farklıdır. Burada A1 kategorisinde olduğu gibi teorik derslere katılmanız gerekmektedir. Teorik dersleriniz bittikten sonra teorik sınava girersiniz.
Teorik sınavda 12 ilkyardım, 23 trafik ve çevre, 9 araç tekniği ve 6 trafik adabı sorusu bulunmaktadır. 50 soruluk sınavdan minimum 70 puan almalısınız.
Uygulama: Motosiklet sürme derslerinizde motosikletinizi ve trafik kurallarını öğreneceksiniz. Motosiklette daha önce deneyim kazanıp kazanmadığınız elbette önemlidir. Ama endişe etmeyin sürücü kursumuz size en iyi şekilde motosiklet kullanmayı öğretecektir. Çünkü hiçbir fikriniz olmasa bile en iyi eğitimi veriyoruz. Böylece kolayca A sınıfı ehliyetinizi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi veya daha fazlası için istediğiniz türdeki motosiklet ehliyetine tıklayın.

A1 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında

A2 Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında daha fazla bilgi

A Sınıf Motosiklet Ehliyeti Hakkında