B Manuel Ehliyet En Uzman Kadroyla Çalışma Fırsatı Bulun

B Manuel Ehliyeti sadece yeni binyıl sürücü kursundan alınır

Türkiye’ de çok sayıda insan “araba ehliyeti” olarak da bilinen B Manuel Ehliyet kategorisi ehliyete sahiptir. İlk olarak bunu elde etmek için teorik ve pratik bir sınava girmelisiniz. Bilmeniz gereken her şeyi ve en önemli bilgileri burada bulabilirsiniz. B sınıfı ehliyeti almak için en doğru adrestesiniz. Ehliyet kursumuza gelin ve en iyi şekilde araba ehliyetinizi alın.
B ehliyeti hakkında genel bilgiler
Eğer 18 yaşını doldurmuş iseniz B araba ehliyeti alabilirsiniz.


B Ehliyeti Almak İçin Gerekli Bilgiler:
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Kan Grubu Kartı
  • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi Aslı
  • Sabıka Kaydı
  • 10 yılda bir B araba ehliyetinizi yenilemeniz gerekmektedir.
B Manuel Ehliyet
02.

manuel ehliyet ve arabaların artı yönleri

Manuel araba almalı mıyım?
Günümüzde manuel araba kullanımı gün geçtikçe azalsa da gelin manuel arabaların artılarına ve eksilerine birlikte bakalım ve B sınıfı ehliyet hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Artıları
Daha fazla kontrol: Düz şanzıman, hangi vitesi kullanacağınızı tek başınıza seçtiğiniz için araç üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bu özellikle kış koşullarında faydalı olabilir.
Daha fazla hız: Bazı otomatik sistemler yavaş ve hantal olabilir, ancak çoğu artık daha hızlı hale getirmek için çift debriyaj teknolojisi ile donatılmıştır. Düz şanzıman geleneksel olarak gücü motorunuzdan tekerleklerinize aktarmada daha iyidir, böylece daha hızlı bir şekilde sürüş yapabilirsiniz.
Bakımı daha ucuz: Otomatiklerden daha az karmaşık bir tasarıma sahip oldukları için genellikle daha az bakım gerektirirler. Debriyaj gitmedikçe, onarımlar önemli ölçüde daha ucuz olma eğilimindedir.

b manuel ehliyet ve arabanın eksi yönleri

Öncelikle o kadar güvenli değil. Çünkü bir manuel de vites değiştirmek için bir elinizi direksiyondan çekmeniz gerekir. Bu yüzden iki elinizi de direksiyonda tutabileceğiniz için otomatik arabalar daha güvenlidir.
Bacak ağrısı: Özellikle sıkışık alanlarda araç kullanıyorsanız, sol ayağınız asla dinlenmeyeceğinden, debriyaja sürekli olarak basmak rahatsız edici olur. Üstelik bu, bacak kaslarınızda ağrılara neden olur.
Manuel otomobiller, otomatik araçlardan daha mı verimli yakıt tüketir?
Otomatik arabaların manuel muadillerine göre daha fazla benzin tükettiğine dair yaygın bir inanç var. Eski modellerde yavaş, üç vitesli bir şanzıman takılı olduğu için durum böyleyken, otomatik teknoloji son yıllarda büyük ölçüde gelişti. Çoğu durumda, otomatik olarak galonla daha fazla mil gideceğinizi bile görebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için ehliyet kursumuza uğrayın. B sınıfı ehliyet hakkında aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulabiliriz.
Otomatik araba kullanmayı öğrenmek daha mı kolay?
Vites değiştirmek ve debriyaj kullanmak bir süre sonra alışkanlık haline gelse de araba kullanmayı öğrenirken bu beceride ustalaşmak oldukça fazla pratik gerektirebilir. Otomatik bir araba, hıza ve yol konumuna daha fazla odaklanmayı kolaylaştırır. V sonuçtae vites değiştirmek zorunda kalmayacağınız için iki elinizi de direksiyonda tutabilirsiniz. Ayrıca otomatik viteste stop etme ihtimaliniz de yoktur. Kısacası bu da sizi, trafik ışıklarının değişmesiyle birlikte yokuşta kalkış yapma veya stop etme zahmetinden kurtarır. Otomatik şanzımanın durdurulması, yalnızca mekanik bir sorun olduğunda gerçekleşir. En iyi şekilde trafiğe çıkmak için sürücü kursumuza kaydolun ve ehliyet almanın tadını çıkarın.
Ancak otomatik bir araba için ehliyetiniz varsa, manuel bir araç kullanmak yasalara aykırıdır. Bu yüzden bunu yapmak için, başka bir sürüş testinden geçmeniz ve otomatik ehliyetinizi manuel ehliyete yükseltmeniz gerekecektir.

B Manuel Ehliyet sınavlar-teorik dersler

Sınavlar: B kategorisi ehliyetiniz için bir teori ve direksiyon testini başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.
Bunu B ehliyetim ile kullanabilirim: otomobil ve kamyonet kullanabilirsiniz.
Ehliyet kategorisi B Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Teorik Dersleri
Teorik ehliyet eğitiminiz size sürüşün temelleri ve trafik düzenlemeleri hakkında bilgi verecektir. Trafik ve çevre bilgisi, trafik adabı, motor ve araç tekniği, ilkyardım bilgisi olmak üzere toplam 30 saatlik bir ders alacaksınızdır. En iyi şekilde teorik dersleri sürücü kursumuzda alabilirsiniz.
Herhangi bir konuda zorlandığınızda sürücü kursumuz size her anlamda yardımcı olacaktır. Teorik derslerimiz bittikten sonra teorik sınava hazırlanmak amacıyla çalışmalarımız olacaktır. Sınavı geçtiğiniz taktirde ise direksiyon derslerine girmeye hak kazanırsınız. Ehliyet kursumuz sizlere en iyi hizmeti sunacaktır. Sürücü kursumuza gelin ve b sınıfı ehliyet hakkında daha fazla bilgi edinin.

Manuel arabaların sigortalanması daha mı ucuz?


Manuel ve otomatik arabalar arasında büyük bir fark olmasa da otomatiklerin sigortalanması daha pahaldır. Bunun nedeni, otomatik şanzımanların değiştirilmesinin manuellere göre daha maliyetli olmasıdır. Ve genellikle daha yüksek teknik özelliklere sahip araçlarda bulunmasıdır.
Sonuç olarak otomatik, manuel den daha mı iyidir?
Önemli olan, kendinizi en rahat hissedeceğiniz şeyi seçmektir. Ancak genel olarak konuşursak, otomatik bir araba çok fazla şehir içi sürüşü yapan biri için en uygundur. Aynı zamanda engelli veya kısıtlı hareket kabiliyeti olan kişiler için de iyi bir seçenektir.
Daha uzun mesafeler kat ediyor ve araba kullanmayı A noktasından B noktasına gitmekten daha fazlası olarak görüyorsanız, manuel bir araba daha keyifli ve tatmin edici bir sürüş için seçeceğiniz yoldur.
Kısacası kafanızda oluşan sorularınız için ehliyet kursumuzu arayıp daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ya da sürücü kursumuza gelin aklınızdaki sorulara cevap bulalım. B sınıfı ehliyet için en doğru yerdesiniz.

daha fazla ehliyet çeşidi

ehliyet sınıflarında en yüksek başarı oranı