son model araçlarla yüksek sınav başarısı Yeni binyıl sürücü kursunda

otomatik araba ehliyeti hakkında detaylı bilgi

Otomatik ehliyet ile daha kolay sürüş

B Otomatik Ehliyet daha kolay bir sürüş deneyimi sunar çünkü Otomatik şanzımanlı araçların kullanımı, manuel şanzımanlı araçlara göre daha kolaydır. Otomatik şanzıman sistemi vitesleri bağımsız olarak seçer, böylece manuel olarak vites değiştirmenize gerek kalmaz. Kalkış, debriyaj pedalı olmadan da daha kolay hale getirildi. Araba sizin için bazı görevleri halleder ve tamamen karayolu trafiğine konsantre olabilirsiniz.

Bu nedenle, aynı anda birçok şeyi yapmakta oldukça zorlandığınızı zaten biliyorsanız, otomatik sürücü ehliyeti sizin için doğru şey olabilir. Otomatik girişli bir ehliyet, aracı daha az manuel olarak kullanmak zorunda oldukları için sınavlardan korkan öğrenci sürücüler için genellikle daha uygundur ve bu da sınav sürecini biraz daha kolaylaştırır.

Otomatik araçlara da kısıtlama

Her şeyden önce bilmeniz gerekenler: Otomatik sürücü belgesi alırsanız, yalnızca otomatik şanzımanlı, yani debriyaj pedalı olmayan araçları kullanabilirsiniz. Bu, sürücünün kullanması gereken bir debriyaj pedalına sahip bir aracı sürmenize izin verilmediği anlamına gelir. Öte yandan, otomatik girişi olmayan B kategorisi ehliyeti seçerseniz, bunu hem manuel hem de otomatik şanzımanlı araçları sürmek için kullanabilirsiniz. Sürücü kursumuz her anlamda size yardımcı olacaktır.

Otomatik sürücü belgeniz varsa, manuel şanzıman kullanmanıza izin verilmez, ancak yarı otomatik şanzımanlı araçlara izin verilir. Bunun nedeni debriyaj pedalına sahip olmamalarıdır.

OTOMATİK EHLİYETTEN GEÇİŞ MANUEL EHLİYETE GEÇİŞ

Otomatik sürücü belgenizi aldıktan sonra, otomatik kısıtlamanın kaldırılmasını sağlarsınız. Ve ardından manuel şanzıman da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için yeniden bir sürücü kursuna kaydolmanız gerekir. Ve vites değiştirmeyi, debriyaj yapmayı öğrenmelisiniz. Ehliyet kursumuz takıldığınız noktalarda her zaman yanınızda olacaktır.

Bir sürüş eğitmeni, manuel bir aracı güvenle kullanıp kullanamayacağınızı kontrol eder. Sadece otomatik bir araba kullanamazsınız, aynı zamanda manuel bir araba da kullanabilirsiniz.

KISACA OLMAZSA OLMAZLAR

B kategorisi ehliyet ile, izin verilen toplam kütlesi 3,5 tona kadar olan motorlu araçlar kullanılır. Aynı durum, yalnızca otomatik şanzımanlı araçların sürülebileceği kısıtlamasıyla otomatik sürücü belgesi için de geçerlidir.

Yeni Binyıl sürücü kursunu arayarak sizde kaydolun. Ve uzman kadromuzla güvenilir sürüşler gerçekleştirin. İletişim sayfamız için tıklayın.

B otomatik araba ehliyeti hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.